Yeni fikirlerle buluşmak kolay değildir. Özellikle de, işiniz onları her gün düzenli olarak kullanmanızı gerektiriyorsa! Sert bir duvara çarpmak yardımcı olabilir. Beyin fırtınası oturumlarının bu kadar yararlı olmasının nedeni de budur. Beyin fırtınası oturumunda en önemli şey, iyi fikirleri uygulamaya yardımcı olması için atanan eylem öğeleridir. Yaratıcılık canavarını serbest bırakmanın en iyi yolu, bir toplantı masasında ekibinize fikirler bulmalarını söylemek değil, insanları zihinsel rahatlık bölgelerinden koparan bir atmosfer yaratmaktır. Peki bu atmosferi nasıl yaratabilirsiniz?

İşte ekibinizin zihnini daha ilgi çekici, başarılı kampanyalar üretmek için yenileyen beyin fırtınası oturumlarınızı canlandırmaya yardımcı olacak 3 yol!

Önce Kötü Fikirler Üzerinde Düşünün

Herkes düşüncelerini toparlamaya çalışırken birkaç fikirden vazgeçen ilk insan olmak zordur, ancak birisinin bunu yapması gerekir! Ekibinizi rahatlatmanın yollarından biri, beyin fırtınasının ilk 10 dakikasını bir sürü korkunç fikirle geçirerek başlamaktır. Ortamı ısıtmak için ortaya bir fikir atın. Bu, daha açık ve eğlenceli bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olacaktır. Tek başına o kadar da büyük olmayan bir fikir, gerçekten müthiş bir kıvılcımla sonuçlanabilir!

Ancak bir düşünce trenini çok uzun süre takip etmeyin. Kötü fikirleri paylaşmak için biraz zaman harcadıktan sonra, elinizdeki göreve tekrar odaklanın.

Kelime Oyunları Oynayın

Kulağa saçma gelebilir ancak, kelime oyunları, fikirleri canlandırmak için son derece yararlı bir araç olabilir. “Kelime fırtınası” harika bir kelime egzersizidir. Kelime fırtınasında tek bir sözcüğe sahip olursunuz ve daha sonra ekibiniz, orijinal sözcükle ilişkili olduğuna inandıkları bir sürü başka sözcük üretir. Bu kelimeler, yeni geliştirilen fikirle ilerlemek için projenin, görsellerinin ve diğer yaratıcı varlıklarının çağrışımını oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Kelime fırtınaları, var olan bir ürünü yeniden markalamak ve birkaç güçlü sosyal medya başlığı bulmak için de mükemmeldir.

Başka Bir Yere Gidin

Ortamınızı değiştirmeniz, ekibinize hız değişimi getirebilir, tipik kısıtlamaları hafifletebilir ve takım arkadaşları tarafından konuşma konusunda güvenlerini kaybedebilecekleri tüm sınırları kaldırabilir. Beyin fırtınası için takımınızı toparlayın ve ofisten dışarı çıkın. Herhangi bir yer olabilir; kahve dükkanı, iş arkadaşınızın bahçesi veya turistik bir bölge. Ayağa kalkmak beyin akışını artıracak, çevrenizden ve deneyimlerinizden yararlanarak yaratıcı fikirler üretmenizi sağlayacaktır.

İyi fikirler kendi kendilerine büyük fikirler haline gelmezler. Beyin fırtınası için güvenli bir alan ve bir doz oyun ile, fikirlerinizi daha hızlı bir şekilde ödüllü kampanyalara dönüştürebilirsiniz.